بیمه درمان تکمیلی انفرادی

خرید بیمه تکمیلی، یکی‌از مهم‌ترین قدم‌های سرمایه‌گذاری آینده‌نگرایانه برای حفظ سلامتی فردی‌ست. هرچند انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی منطبق بر شرایط مالی و جسمانی فردی از میان انواع بیمه‌ها و شرکت‌های بیمه ارائه دهنده، ممکن است کمی چالش برانگیز باشد.

بیمه درمان تکمیلی یکی از انواع بیمه‌های مرتبط با سلامت انسان است و از انواع بیمه اشخاص به شمار می‌رود. بیمه تکمیلی پوشش‌های بسیاری دارد و انواع خدمات پزشکی را شامل می‌شود. حق بیمه قابل پرداخت برای خرید بیمه درمان تکمیلی در شرکت‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد.

در این صفحه با انواع بیمه درمان، خدماتی که ارائه می‌دهد، قیمت بیمه درمان و سایر نکات مهم درباره این بیمه آشنا می‌شویم. همچنین شما می‌توانید استعلام، خرید و تمدید بیمه درمان تکمیلی خود را از طریق همین صفحه انجام دهید.

 

انواع بیمه درمان تکمیلی

ابتدا لازم به ذکر است که بیمه درمان تکمیلی تنها بیمه درمان قابل ارائه از سوی شرکت‌های بیمه نیست، بلکه بیمه درمان تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه درمان نیروهای مسلح و ... نیز از جمله بیمه‌های درمان پایه به شمار می‌روند که برای بعضی از شرکت‌های بیمه داشتن این بیمه‌های پایه برای خرید بیمه تکمیلی الزامی است. یعنی متقاضی بیمه تکمیلی باید یکی از بیمه‌های پایه را داشته باشد تا بتواند برای خرید بیمه درمان تکمیلی خود اقدام کند.

بیمه درمان تکمیلی گروهی

بیمه تکمیلی گروهی را سازمان‌ها، شرکت‌ها، ادارات یا کارگاه‌ها برای کارمندان خود تهیه می‌کنند.

  • برای انجام این کار، اعضای آن سازمان باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی از طرف همان سازمان باشند و شماره کارگاهی یا سازمانی درج شده در دفترچه بیمه آن‌ها یکی باشد. در واقع مشخصات اعضا باید در لیست تامین اجتماعی کارکنان بیمه گذار درج شده باشد.
  • افرادی که از بیمه تکمیلی گروهی بهره‌مند هستند، می‌توانند اعضای درجه یک خانواده خود مانند مادر، پدر، همسر، فرزندان یا افراد تحت تکفل خود را تحت پوشش قرار دهند.
  • سن افراد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی گروهی می‌تواند از ابتدای تولد تا ۶۰ سال باشد. افراد با سن بالاتر نیز می‌‌توانند از بیمه تکمیلی گروهی بهره‌مند شوند ولی سنین ۶۰ تا ۷۰ سال، ۵۰٪ افزایش حق بیمه خواهند داشت و افراد بالای ۷۰ سال نیز با ۱۰۰٪ افزایش حق بیمه تحت پوشش قرار می‌گیرند.
  • در سازمان‌های بیشتر از ۱۰۰۰ نفر و بزرگتر عموما محدودیت سنی وجود ندارد و افراد با هر سنی می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند بدون اینکه نیاز به پرداخت حق بیمه بیشتر باشند.
  • در حال حاضر بیمه آسماری، به سازمان‌های بالای ۱۵ نفر خدمات بیمه تکمیلی گروهی را ارائه می‌دهد که ممکن است از نظر مبلغ حق بیمه و سقف تعهدات درمانی با بیمه تکمیلی گروهی بالای ۵۰ نفر متفاوت باشد. مابقی شرکت‌های بیمه تنها به شرکت‌ها و سازمان‌های بالای ۵۰ نفر خدمات بیمه درمان تکمیلی گروهی ارائه می‌دهند.